„(…) w terapii par to nie Wy jesteście pacjentami, pacjentami są wasze związki”
Bernie Katz

Terapia dla par

Terapia par – skierowana jest zarówno do osób, które tworzą związek formalny jak i nieformalny. Celem terapii par jest poprawa jakości relacji, poprawa komunikacji w związku, przywrócenie równowagi w relacji, znalezienie sposobów na poradzenie sobie z konfliktem lub obniżenie napięcia w relacji małżeńskiej w sytuacji problemów wychowawczych z dzieckiem.
Terapia par może być prowadzona w sytuacji m.in. występowania objawów jednego z partnerów np. depresyjnych, uzależnień w rodzinie, chronicznego konfliktu, zazdrości lub dominacji jednego z partnerów, obniżania poczucia wartości drugiego partnera, a także wzajemnego obwiniania się.

Terapia par ma dużą skuteczność, a dzięki pomocy specjalisty partnerzy mogą poprawić relacje między sobą, zmienić dysfunkcjonalne zachowania, zacząć ujawniać emocje dotąd ukrywane, poprawić komunikację w związku.

Zapraszamy pary mężczyzn i kobiet oraz pary jednopłciowe. Terapia par jest dla osób, które chcą znaleźć sposoby na rozwiązanie konfliktów w związku lub poszukujących wsparcia w rozstaniu się.

Sesja terapii par oraz rodzin trwa 50 minut. Częstotliwość spotkań terapeutycznych będzie ustalona w trakcie pierwszego spotkania z terapeutą. W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny.

terapia dla par